جزئیات راهنمای گرفتن مدرک و کارت مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای

راهنمای گرفتن مدرک و کارت مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای

راهنمای گرفتن مدرک و کارت مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای

داشتن مدرک و کارت مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای شرط اول استخدام شما به عنوان یک مربی مهد حرفه ای است. همه مربیان لازم است به یک سری از مهارتها مسلط باشند. ضمن این که طبق قانون، فقط مربیان دارای مدرک مربیگری مهد کودک می توانند مشغول بکار شوند. هزینه گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای بسیار به صرفه است. مزایا و منافعی که از اشتغال به کار در مهد کودک دریافت می کنید، بسیار ارزشمندتر است. پس چه بهتر که دست به کار شوید!

با گذراندن مواردی که در این پست آموزشگاه فارسیان می گوییم، کارت مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای را دریافت کنید. بعد از موفقیت در این مراحل، از سوی آموزشگاه برای استخدام به مهدهای کودک معرفی می شوید.

شرایط دریافت کارت مربیگری مهد کودک

گرفتن کارت مربیکری مهد کودک کار آسانی خواهد بود اگر این شرایط را داشته باشید:

1- داشتن مهارت ارتباط و آموزش کودکان: علاقمندان به کار با کودکان، در مرحله اول در دوره مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای شرکت می کنند. در طی 24 جلسه، با مهارتهایی آشنا می شوید که به تعامل بهتر شما با کودکان کمک می کند. علاوه بر این، می آموزید چطور به کودکان آموزش دهید.

گرفتن مدرک مربیگری فنی حرفه ای برای بالا بردن سطح تربیتی کودکان در نظر گرفته شده. دریافت این مدرک تنها با گذراندن این دوره آموزشی امکانپذیر است.

در این دوره به طور کامل، جنبه های مختلف کار در مهد کودک را به شما می آموزند:

 • کمک های اولیه
 • بازی درمانی
 • خلاقیت و قصه گویی
 • اوریگامی
 • اجرای داستان و قصه
 • تقویت حواس پنجگانه
 • تفسیر نقاشی
 • مهارتهای زندگی

هزینه گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک| فنی حرفه ای فارسیان

اساتید و مربیان، دروس این دوره را به صورت عملی و تئوری آموزش می دهند. مربیان دوره مربیگری مهد کودک فارسیان، غالبا روانشناس و یا دانش آموخته علوم تربیتی هستند. بنابراین، از تخصص لازم برخوردارند و نکات کاربردی بسیاری را آموزش می دهند.

2- پرداخت هزینه گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک که شامل هزینه کلاس، آزمون و صدور مدرک می شود.

3- قبولی در آزمون تربیت مربی مهد کودک فنی حرفه ای

4- ویژگی های فردی و اخلاقی مناسب: مربی مهد کودک لازم است علاوه بر شکیبایی، به کار با کودکان علاقمند باشد. باید بتوانید در زمان بروز مشکلات به خود مسلط باشید. اطلاعات و دانش کافی در مورد کودکان و شیوه رفتار با آنها اصل مهم مربیگری حرفه ای مهد کودک است. در دوره تربیت مربی مهد کودک فارسیان، روانشناسان به خوبی شما را راهنمایی می کنند.

باید انرژی کافی برای سرگرم کردن کودکان داشته باشید. شما جایگزین مادر در ساعاتی هستید که کودک با شما می گذراند. بنابراین از تمام جوانب کودک را پشتیبانی و تربیت می کنید. آموزش و عشق ورزیدن مهم ترین وظیفه مربیان مهد کودک است.

ویژگی دیگر خلاقیت شماست که در بازی، سرگرم کردن و آموزش مهارتها به کودک نقش مؤثر دارد. نوع بیان و رفتار محترمانه با کودک و والدین ویژگی یک مربی حرفه ای است. مدیریت زمان اصل دیگری است که باید در آن تبحر داشته باشید.

مدارک لازم برای دریافت مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای

1- مدرک دیپلم یا بالاتر: لازم است حداقل مدرک دیپلم داشته باشید و به این کار علاقمند باشید.

2- مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای: بعد از گذراندن دوره تربیت مربی مهد کودک، در آزمون سازمان فنی حرفه ای شرکت می کنید. در صورت قبولی در آزمونهای کتبی و شفاهی، مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای را دریافت می کنید. این مدرک، گواهی نامه بین المللی و قابل ترجمه است.

برای قبولی در این آزمون نگران نباشید. تمامی سرفصلهای دوره را در طول ترم، تمرین می کنید. علاوه بر این، د رآموزشگاه فنی حرفه ای فارسیان نمونه سوالات را در اختیار شما قرار می دهند.

3- شناسنامه

4- کارت ملی

5- عکس پرسنلی

فرصتهای شغلی و بازار کار مربی مهد کودک

دوره مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای

در سالهای اخیر که مادران بیشتری مشغول به کار هستند، تقاضا برای استخدام مربی مهد کودک هم افزایش یافته. می توانید به صورت تمام وقت و یا پاره وقت در مهدهای کودک مشغول به کار شوید. امکان این فراهم است که یک مهد کودک تاسیس کنید. یا به عنوان مربی در مکان های خصوصی، با کودکان کار کنید.

درآمد مربیان مهد با توجه به میزان مهارت و محل استخدام متفاوت است. حتی میزان ساعت کار مربی هم در مبلغ حقوق مربی تاثیر دارد. حداقل حقوق یک مربی مهد در سال 1401، 3 میلیون تومان اعلام شده است. اگر مهارتهای تخصصی تری داشته باشید، قطعا درآمد بیشتری دارید.

هزینه گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای

هزینه گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای شامل سه بخش می شود:

 • هزینه ثبت نام دوره آموزشی
 • وسایل کلاس
 • صدور مدرک

هزینه یادگیری و کلاسهای آموزشی مطابق با تعرفه رسمی سازمان فنی حرفه ای است. مبلغ آن در هر سال متفاوت خواهد بود. کارشناسان آموزش جزئیات این مطلب را در اختیارتان می گذارند. در آموزشگاه فنی حرفه ای فارسیان برای وسایل کار در کلاس رایگان در اختیارتان قرار می گیرد. بابت شرکت در آزمون و صدور مدرک لازم است مبلغ مختصری به سازمان فنی حرفه ای پرداخت کنید.

آزمون مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای

برای دریافت کارت مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای در دو مرحله مورد آزمون قرار می گیرید. هر دوی این آزمون ها را سازمان فنی و حرفه ای برگزار می کند. بعد از شرکت کردن در کلاسهای این سازمان، ابتدا آزمون کتبی را در پیش خواهید داشت. در صورت قبولی در این مرحله، به آزمون عملی راه می یابید. اگر در این تست هم سربلند باشید، بعد از ارائه مدرک، کارت مربیگری را در مدت کوتاهی دریافت می کنید.

سوالات متداول

گرفتن کارت مربیگری مهد کودک محدودیت سنی دارد؟
هیچ محدودیت سنی برای شرکت در این دوره و دریافت این مدرک وجود ندارد.

بعد از گذراندن دوره آموزشی، مدرک می گیرم؟
بله. بعد از قبولی در آزمون سازمان فنی و حرفه ای، مدرک این معتبر آن را دریافت می کنید. این مدرک قابل ترجمه است و اعتبار بین المللی دارد. نمونه مدرک مربیگری را در صفحه دوره تربیت مربی مهد کودک ببینید.

با مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای می توانم مشغول به کار شوم؟
بله. این مدرک معتبر است و با آن امکان استخدام در مهدهای کودک را دارید. بسیاری از کارآموزهای آموزشگاه فارسیان در حال حاضر مشغول کار هستند.

کلاس های آموزشی تربیت مربی مهد کودک به چه صورتی برگزار می شود؟
کلاسها در آموزشگاه فنی حرفه ای فارسیان به صورت حضوری است. دروس تئوری و عملی، همراه با تمرین، آموزش داده می شود.

شرکت در دوره آموزشی مربیگری مهد کودک پیش نیاز دارد؟
خیر. هیچ اطلاعات اولیه ای برای شرکت در این دوره نیاز ندارید. تمام اطلاعات ضروری را در طی کلاسها می آموزید.

چگونه بلافاصله بعد از دوره آموزشی استخدام شوم؟
با مراجعه به آموزشگاه فارسیان و ارائه درخواست مربوطه، مسئولین موسسه شما را رسما، به یکی از مهدها معرفی می کنند.

هزینه گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای چه مقدار است؟
ابتدا یک مبلغ بابت کلاسهای آموزشی به آموزشگاه فنی حرفه ای فارسیان می پردازید. مبالغ دیگر شامل هزینه شرکت در آزمون و صدور مدرک است. این دو هزینه آخر به حساب سازمان فنی و حرفه ای کشور است.

برای وسایل بازی و تمرینات عملی در کلاس باید هزینه کنم؟
خیر. تمام وسایل تمرین و کار عملی در کلاس درس را در اختیارتان می گذاریم.

گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای مشهد

مزایای شرکت در دوره تربیت مربی مهد کودک فارسیان

آموزشگاه فارسیان برگزارکننده رسمی دوره مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای است. با شرکت در کلاسهای این آموزشگاه از این مزایا برخودار می شوید:

 1. یادگیری دروس جامع و کاربردی مربیگری زیر نظر روانشناسان و مربیان حرفه ای و با سابقه
 2. آموزش مهارت های خاص و متفاوت
 3. گذراندن دوره در موسسه آموزشی بسیار معتبر سازمان فنی و حرفه ای کشور
 4. دسترسی آسان به آموزشگاه فارسیان از طریق حمل و نقل عمومی؛ فضای پارک خودرو در اطراف
 5. دوره آموزشی به صورت کاملا عملیاتی و تمرین محور
 6. ارائه نمونه سوالات آزمون فنی و حرفه ای
 7. صدور مدرک بین المللی قابل ترجمه و کارت معتبر مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای
 8. امکان پرسش و پاسخ به صورت حضوری و آنلاین
 9. دریافت مدرک در سریعترین زمان
 10. امکان معرفی به کار و استخدام پس از دوره
 11. دریافت تمامی این خدمات با قیمت مناسب تر از دیگر آموزشگاه ها

زمان ثبت نام برای گرفتن کارت مربیگری مهد کودک فنی حرفه ای در صفحه اخبار اعلام شده است. برای مشاوره بیشتر، با کارشناسان ما تماس بگیرید. نظر و یا سوالات خود را در صفحه تماس با ما ارسال کنید؛ پاسخ شما را در اسرع وقت ارسال می کنیم.

دوره ویژه دریافت‌کنندگان مدرک مربی مهد کودک 

دوره مدیر مهد کودک و مربیگری مهد | فنی حرفه ای فارسیان